Podzimní prevence zubů


Pečujte o zuby svého zvířecího kamaráda!

Prevence je základ! Víte, jak se může projevit nedostatečná péče o zuby a dutinu ústní u psů a koček? Rádi Vám pomůžeme v prevenci. Předcházejte potřebným zákrokům dříve, než budou opravdu nutné. Ušetříte tak svému pejskovi nebo kočičce řadu starostí a bolesti. Jsme potěšeni, když vidíme zdravé zuby Vašich miláčků. Od zubů často pocházejí i další vážnější problémy, např. problémy s trávením nebo rozšíření nebezpečných zánětů do celého těla. Nepodceňujte proto prevenci a péči o chrup! Poradíme Vám jak, a v případně nutnosti pomůžeme.

Máme mnohaleté zkušenosti s ošetřováním zubů zvířat.

pes

Bezplatnou prohlídku si můžete rezervovat vyplněním rezervačního formuláře
zde na stránce nebo e-mailem: axa@axa-vetklinika.cz
Do poznámky ve zprávě uveďte: PROHLÍDKA ZUBŮ ZDARMA

Prevence je základ zdraví! Objednejte se a ZDARMA si od 10.9. do 11.11. 2018 nechte prohlédnout chrup svého zvířecího miláčka.

Pro koho je prevence vhodná a jak poznám, kdy navštívit veterináře? Jak často a odkdy chodit se psem nebo kočkou na preventivní zubní prohlídku?
Špatný stav chrupu není pouze kosmetickou záležitostí, ale představuje závažný zdravotní problém, který se může projevit v souvislosti se selháním ledvin i onemocněním srdce. U psů malých plemen je vhodná preventivní prohlídka již od 8. měsíce a pak pravidelně 1x ročně. Kontrolují se nevypadlé mléčné zuby, zubní kámen a plak. U psů velkých plemen se doporučuje návštěva od 5. roku a pak pravidelně 1x ročně. U koček je vhodná preventivní prohlídka od 5.-6. měsíce kvůli zánětům dásní a pak od 2-3 let věku kvůli zubnímu kameni.

Jak pečovat o zdravý chrup Vašeho zvířecího kamaráda?
Je vhodné navykat psa i kočku od mládí na čištění zubů zvířecím kartáčkem a pastou 1x denně. Závažným problémům předejdete chozením na pravidelné preventivní prohlídky minimálně 1x ročně (je možné spojit s očkováním). Zubní péči je dobré doplnit o dentální granule, mořskou řasu, funkční pamlsky, což jsou například žvýkací tyčinky, kostičky, hračky.

Jak pečovat o zuby štěněte a kotěte?
Doporučuje se trpělivě cvičit a navykat mláďata na zubní péči a vyhnout se tak jejich protestům v pozdějším věku, kdy již bude péče o zuby nutná. S mláďaty je dobré nejprve nacvičovat masáž dásní prstem, později prstovým kartáčkem u koček a malých psů, zvířecím kartáčkem u větších plemen.

Jak poznám blížící se problém? A jak mu předcházet? Nechce si pejsek s Vámi hrát a ztrácí chuť okusovat hračky? Ztrácí pes při výcviku pevnost zákusu?

Vaše kočka hubne a odmítá jíst i přesto, že k misce jde s chutí? Cítíte nepříjemný zápach z úst Vašeho zvířecího kamaráda?

To jsou nejčastější důvody k zubní prohlídce.

Poznám, že má můj pes zubní kaz?
Laik přítomnost zubního kazu nepozná, veterinární lékař musí zuby vyšetřit dentální sondou a speciálním UV světlem, ne každá skvrna je zubní kaz. Majitel obvykle zpozoruje usazování zubního kamene nejčastěji na špičácích, ale zánět dásní a závažnost onemocnění nepozná.

Kdy je nutné co nejdříve navštívit veterináře ohledně zubů?
U svého zvířecího kamaráda můžete zpozorovat tyto příznaky, kvůli kterým doporučujeme co nejdříve navštívit veterináře a nechat prohlédnout jeho chrup:
▪ zápach z tlamy
▪ vytvoření se boule až abscesu v oblasti obličeje
▪ bolestivost při krmení, pozor hlavně u koček
▪ zvýšené slinění, krev ve slinách
▪ hubnutí může být jedním z příznaků onemocnění dutiny ústní
U psů je to nejčastěji zápach z úst, později neochota kousat, boule v oblasti obličeje, často se tvoří váčky pod zuby. U koček zápach z úst, slinění, ztráta zubů a často také hubnutí.

Akce na zubní ošetření Vašeho zvířecího kamaráda za zvýhodněné ceny od 10.9. do 11.11. 2018

Připravili jsme pro Vaše zvířecí kamarády akci, kterou je možné využít v návaznosti na prohlídku ZDARMA nebo samostatně v případě nutnosti zákroku.

Profesionální ošetření zubů a dásní + ZDARMA laser a stomatologický balíček

Cena stomatologického ošetření:

• kočka 1000 Kč (riziková kočka - věkově starší 2100 Kč)

• pes do 10kg: 1400 Kč (rizikový 2100 Kč)

• pes 10-20kg: 1900 Kč (rizikový 2600 Kč)

• pes nad 20kg: 2600 Kč (rizikový 3700 Kč)

*cena zahrnuje: provedení zákroku - odstranění zubního kamene ultrazvukovou sondou, anestezii, léky proti bolesti a proti zvracení, prohlídku dutiny ústní, leštění a bělení

*cena nezahrnuje: případné ošetření a extrakce zubů 100-300 Kč / zub dle rozsahu, šití dásně, při komplikovaném zánětu dutiny ústní použití ATB dle domluvy

* rizikový pes/riziková kočka: znamená, že je nutné provést šetrnější anestezii a je potřeba pejska/kočičku více hlídat, bereme v potaz nutnost použití případných infuzí a narkotik.

Kromě obvyklého odstranění zubního kamene ultrazvukem navíc ošetříme dásně 2x laserem v hodnotě 300 Kč ZDARMA - laser urychluje hojení dásně, zmírňuje bolest a tlumí zánět K ošetření od nás dostanete domů stomatologický balíček pro domácí péči v hodnotě 260 Kč - v balíčku najdete dentální granule Hill´s t/d 300g pro domácí čištění zubů, Kelpu 50g, u psů dentální tyčinku a slevový kupon pro další nákup dentálních granulí Hill´s t/d (kočka 1,5kg a 5kg, pes 3 kg – sleva 100 Kč; pes 10kg sleva 400 Kč)

Pro objednání a bližší informace kontaktujte veterinární kliniku AXA
tel: 546 410 248, 728 009 613 nebo e-mail: axa@axa-vetklinika.cz


Zavolejte nám

Rosice 546 410 248
Veverská Bítýška 541 216 022
Planá nad Lužnicí 721 024 549
POHOTOVOST Rosice 728 009 613
OBJEDNEJTE SE 546 410 248

Videoporadna

Radíme vám, jak se starat o zvířata.

Jít do poradny

Rezervace