Inovace kliniky

Červenec - měsíc inovací
Představujeme vám naše nové ,,hračky“, se kterými bude každá diagnostika přesnější a rychlejší.
Nejmodernější veterinární krevní hematologický analyzátor IDEXX ProCyte Dx je rychlým a spolehlivým pomocníkem každé moderní veterinární kliniky.
Využíváme ho dennodenně pro každého pohotovostního nemocného pacienta nebo pacienta, kterému je ,,pod psa“.
Dále už nějakou dobu používáme IDEXX Vetlab stanici, kde máme k dispozici všechny výsledky, trendy a grafy pro kontrolu zdravotního stavu a špičkový biochemický analyzátor IDEXX CatalystOne.
Na novém mikroskopu se zabudovanou kamerou vám snadno ukážeme a popíšeme nejmenší buňku, parazita nebo močový krystal.
Přijeďte se podívat :)
čti více

Jarní AKCE na preventivní vyšetření ledvin Vašeho psa a kočky

Dobrý den,
připravili jsme pro Vás a Vašeho čtyřnohého kamaráda jarní akci na vyšetření krve zaměřené na stav ledvin.

Onemocnění ledvin se týká každého 10. psa a dokonce každé 3. kočky!

V jakémkoliv věku se můžou vyskytnout problémy s ledvinami, může se jednat o infekční, nutriční i stařecké problémy. Onemocnění ledvin většinou nebolí, proto na kočičce ani pejskovi nemusí být dlouhou dobu nic vidět. Jakmile na vašem mazlíčkovi začnete pozorovat změny (například apatie, hubnutí, neudržovaná srst, zvracení, průjem, žíznivost a s tím spojené časté močení nebo naopak nechutenství a zápach z tlamy), velká část ledvin je již poškozena. Při běžném vyšetření krve jsme schopni zjistit pokročilé postižení ledvin, kdy je nenávratně poškozeno 75% ledvinové tkáně. Při speciálním vyšetření krve zjišťujeme parametr SDMA, což je ledvinový parametr, který odhalí časné postižení ledvin, kdy je ledvinová tkáň nefunkční pouze z 25%.

V březnu a dubnu (akce platí i pro ČERVEN) jsme pro Vás připravili akci zaměřenou na změření hodnoty SDMA v krvi Vašeho mazlíčka. Tato akce zahrnuje odběr krve na SDMA parametr a interpretaci zjištěných hodnot. Výsledky Vám budou sděleny na počkání. Navíc dostanete zdarma vzorek krmení dle výsledků.

Standardní cena vychází na 750 Kč (včetně odběru).
V březnu a dubnu (platí i pro červen) vyjde cena na 390 Kč (včetně odběru).
Sleva ve výši 360 Kč.

Na vyšetření se můžete objednávat telefonicky nebo emailem.

S pozdravem
Tým veterinární kliniky Axa

čti více

Opatření kvůli pandemii coronaviru

Vážení majitelé našich milých pacientů,

doufáme, že ochranná opatření v rámci zvládání epidemie coronaviru, která chápeme a respektujeme nebudou mít za následek nucené uzavření naší kliniky.

Budeme dělat vše proto, abychom nenechali Vaše zvířátka bez pomoci.

Abychom tedy mohli fungovat i nadále, rádi bychom Vás poprosili o několik věcí, kterými k tomu můžete přispět i Vy:

- Objednávejte se prosím telefonicky na každé vyšetření, abychom mohli co nejvíce omezit kumulaci lidí v čekárně.

- S každým pacientem přicházejte prosím v co nejmenším počtu doprovázejících osob, 1, maximálně 2 lidi.

- Pokud máte aktuálně probíhající onemocnění – kašel, rýmu, teplotu, odložte raději návštěvu na jindy, nebo požádejte jiného člena rodiny, aby Vaše zvířátko k ošetření doprovodil. V opačném případě ohrožujete majitele ostatních pacientů a personál kliniky, a ve finále to může vyústit v nucené uzavření našeho zařízení.

Děkujeme za pochopení a spolupráci a doufejme, že toto neradostné období co nejdříve skončí a vše se opět vrátí do normálních kolejí.

Tým veterinární kliniky VETERINA ROSICE s.r.o.

čti více

Program senior pro psy a kočky

čti více

Povinné čipování psů

POVINNÉ OZNAČOVÁNÍ PSŮ

ČIPOVÁNÍ - OTÁZKY A ODPOVĚDI

Od 1. ledna 2020 vstupuje na základě novely veterinárního zákona č. 302/2017 Sb. v účinnost povinnost označovat psy na území České republiky mikročipem.

Na koho se povinnost povinného označení mikročipem bude vztahovat, kdy začíná platit?

Od 1. ledna 2020 bude povinné očkování psa proti vzteklině platné pouze v případě, že je pes označený mikročipem. Od tohoto data by měl být na území České republiky označený každý pes.

Štěňata musí být označena mikročipem nejpozději v době prvního očkování proti vzteklině (tedy nejpozději v půl roce věku).

Mikročipem nemusí být označeni psi, kteří mají jasně čitelné tetování provedené před 3. 7. 2011.

Proč se povinnost zavádí?

Zavedení povinného označení všech psů na území ČR by mělo být přínosem zejména v těchto oblastech:

  • zjištění identity psa v případě potřeby kontrolních orgánů (SVS, PČR, Celní správa, obce atd.).
  • účinnější monitoring chovů a kontrola dodržování stanovených pravidel a předpisů (např. počtu držených zvířat, jejich věk, vakcinace, dodržování zoohygienických podmínek, zajištění pohody zvířat) a postih chovatelů v případě týrání zvířat,
  • umožnění kontroly při prodeji psů prostřednictvím obchodníků, jak z hlediska veterinárních, tak z hlediska finančních předpisů,
  • bude možné prokázat vlastnictví psa, což je velmi důležité v případě odcizených psů i v případě postihu vyplývajícího ze zodpovědnosti za psem způsobenou škodu (např. případy, kdy pes způsobí dopravní nehodu, psi pytláci atd.),
  • zatoulané řádně označené a evidované zvíře má podstatně větší naději, že se vrátí ke svému původnímu majiteli, jeho návrat je operativnější.

Kdo označení mikročipem provádí, jaká je jeho cena? Najdu někde seznam veterinárních lékařů, kteří „čipování“ provádějí?

Označení psů mikročipem provádějí soukromí veterinární lékaři, kteří jsou oprávněni vykonávat veterinární léčebnou a preventivní činnost (jsou registrovaní u Komory veterinárních lékařů ČR: https://www.vetkom.cz/seznam-veterinaru).

Pořizovací cena mikročipu se pohybuje mezi 120-450 Kč a závisí na jeho typu. Další částku si soukromí veterinární lékaři účtují za jeho aplikaci. Ceny jsou smluvní.

Kdo bude provádět kontroly, zda mají psi čip?

Dozorovým orgánem je Státní veterinární správa.

Není „čipování“ pro psa nebezpečné či zdravotně závadné?

Jedná se o jednorázový úkon srovnatelný s injekční aplikací. Mikročip o délce cca 8mm je umístěn v aplikační jehle a je sterilně aplikován do podkoží zvířete. Obal mikročipu je vyroben z biokompatibilních materiálů, na které organismus zvířete nereaguje jako na cizí těleso.

Mikročip je pouze pasivním nosičem informace, neobsahuje žádný vlastní zdroj energie. Aktivovat mikročip umí jen speciální čtecí zařízení.

Jaké hrozí sankce v případě nesplnění této zákonné povinnosti?

Za psa bez označení bude od roku 2020 hrozit správní řízení s uložením až 20tisícové pokuty, protože na psa bude pohlíženo, jako kdyby neměl platné očkování proti vzteklině.

Bude zároveň od ledna 2020 již fungovat registr čipovaných psů? Funguje již nějaký? K čipování psů již dochází…

Příslušná novela zákona č. 166/1999 Sb. (veterinární zákon) nezavádí povinný zápis do jakéhokoli registru psů. Povinností je, aby v dokladu o očkování proti vzteklině (tj. v očkovacím průkazu, v pasu psa) bylo uvedeno číslo mikročipu. Obec si však může povinnost evidence stanovit vyhláškou. Některé obce to již takto nastaveno mají. V současné době není zatím řešena oblast jednotné celostátní evidence psů.

Vztahuje se nová povinnost také na kočky či další druhy zvířat?

Příslušná novela veterinárního zákona zavádí povinné označení pouze u psů.

Situace je však odlišná, pokud se svým zvířetem plánujete cestovat do zahraničí. V takovém případě se povinnost označení zvířete mikročipem stanovená evropskou legislativou již řadu let vztahuje nejen na psy, ale také na kočky a fretky.

Další informace k cestování se zvířaty naleznete zde:
https://www.svscr.cz/cestovani-se-zviraty-v-zajmovem-chovu/

Můj pes má platné očkování proti vzteklině. Termín přeočkování má až v průběhu roku 2020 (případně 2021 či 2022). Musím jej nechat čipovat ještě v roce 2019, nebo stačí až při přeočkování?

Jak již bylo uvedeno výše, na základě zmíněné novely veterinárního zákona je s účinností od 1. ledna 2020 očkování psa proti vzteklině platné pouze pokud je pes označen mikročipem, případně označen čitelným tetováním provedeným před 3. červencem 2011. Není tedy možné tuto proceduru odkládat až do dalšího přeočkování. Pokud tak již chovatel neučinil, je nutné nechat psa označit nejpozději do konce roku 2019, jinak bude očkování považováno za neplatné.

Text převzatý z portálu SVS ČR

čti více

Podzimní prevence zubů

čti více

Akce pro zdravé zuby

čti více

AKCE Kastrace - psi

čti více

AKCE Kastrace - kočky

čti více

Akce AMFLEE 2+1 zdarma

Pro kočky platí AKCE od 1.4.2017 na pipety AMFLEE 2+1 zdarma proti blechám a klíšťatům. Akce platí do vyprodání zásob, nejdéle však do 31.10.2017.

čti více
  • 1
  • 2

Zavolejte nám

Rosice 546 410 248
Veverská Bítýška 541 216 022
Planá nad Lužnicí 721 024 549
POHOTOVOST Rosice 728 009 613
OBJEDNEJTE SE 546 410 248

Videoporadna

Radíme vám, jak se starat o zvířata.

Jít do poradny

Rezervace